35. Hafta Hamilelik

35. Hafta Hamilelik

35. Hafta Hamilelik

Bebeğinizin boyu şu an için 45 cm ve doğuma hazır.  Büyüklüğü bir kız kavunu kadar, küçük bedenine demir deposunu arttırmak için sizin vücudunuzdan yararlanıyor.  Bebeğinizin çoğalan taleplerine karşı vücudunuz çok iyi iş çıkarıyor.

Doğum pozisyonu olan baş aşağı veya tepe üstü konumda olan bebeğiniz, doğuma kadar olan süre de bir kaç kez pozisyon değiştirebilir. Bebeğin ters geldiği konum, doğum anında baş yerine poposunun göründüğü durumdur ve buna ters doğum adı verilmektedir.

Bebeğiniz yeteri kadar büyüdüğü için fetal pozisyonda kıvrılma, esneme ve dönme hareketlerini karnınızın yüzeyince rahatlıkla görebilirsiniz.

Sinir sistemi ve ciğerleri neredeyse gelişimini tamamlamak üzere. Yakın bir zaman içinde bebeğiniz tamamen doğuma hazırlanmış olacak.

35. Hafta Hamilelikte Anne Belirtileri

Rahminiz bebeğinizle uyumlu olarak büyüdüğü için şu an kaburgalarınıza kadar dayanmış durumda, bu da sizde yorgunluk ve ağırlık hissini tetikliyor.

Kabız olmaya çok yakın bir konumdasınız, sindirim sistemiz şu an için yavaş çalışıyor. Ruh halinizde ara ara denge bozukluğu hissetmeniz normal, hem vücudunuz hem de yaşamınız yeni bir sürece giriyor.

Göğüsleriniz bebeğinizi doğumdan sonra besleyecek olan ilk sütü salgılamaya başladı, sağlıklı beslenerek ve bol sıvı tüketerek sütünüzün çoğalmasını sağlamalısınız.

Değişken hisleriniz, ruh halinizin sürekli dalgalanması neticesinde sık sık rüyalar görebilirsiniz. Bu rüyaların içeriği çoğu zaman sizin ve bebeğiniz hakkında olurken, endişeleriniz kötü rüyalar görmenize sebep olabilir.

Doğumun normal mi yoksa sezeryan işlemiyle mi yapılacağını doktorunuz yaptığı son kontrollerde sizlere bildirecektir.

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort