Anne Olmak İçin Kendinizi Hazır Hissediyor Musunuz?

Anne Olmak İçin Kendinizi Hazır Hissediyor Musunuz?

Anne Olmak İçin Kendinizi Hazır Hissediyor Musunuz?

Bir kadını tamamlayan, özel hissettiren ve yaratılışının en özel anlarını yaşatan Annelik vasfı doğanın bozulmaz bir bütünüdür. Yaşı kaç olursa olsun kendini hazır hissettiğinde bir çok kadın kucağına kendinden bir parça olan bebeğini almak ister. 9 aylık 10 günlük sabrın, telaşın, emeğin karşılığında canından can kattığı bebeğini alan kadınlar, koşullsuz sevginin anlamını bu dönemde kavrarlar.

Annelik zor zanattır, çilesi ve fedakarlığı da çoktur. Ancak karşılığını bir gülüş, sıcak bir elle alırlar. Zorluğa göğüs gererek yeni bir yaşamı kucaklayan annelerimiz, çoğu zaman kendini yetersiz görür ve çocuğuna ideal bir anne olmadığını düşünür. Kim ne derse desin anneliğin bir tanımı ve okulu yoktur. Ancak anne olmak isteyen adayların bu zorlu ve güzel sürece hazır olup olmadıklarını gösteren işaretleri sıralayabiliriz.

Öncelikle kendinizi sevmeyi öğrendiğinizde;

Bir insan ister kadın ister erkek olsun kendi değerini içinde özümseyip kabullenmelidir. Kendisini sevemeyen hiç kimse karşısındaki insanı da sevemez. Varlığınızın kıymetini bilip, değerinizi saptadığınızda çoğu problemin çözümünün sizde saklı olduğunu da keşfedeceksiniz. Küçük bir bebeğin öncelik ihtiyacı annesinin sevgisi ve bakımıdır bunu unutmayın. Siz ne kadar kendinizle barışık olup mutlu olursanız, sizin parçanız olan çocuğunuzda o kadar mutlu bir gelişim gösterecektir.

Hayatınızdaki taşlar yerine oturduğunda,

Geçiminizi sağlayacak, kendi ayaklarınız üzerinde duracak bir seviyeye ulaştığınızda hayatınızdaki tek eksik bebeğinizdir. Ona güvenli, rahat edeceği bir geleceği hazırlamakla yükümlü olan kişi sizsiniz. Çalkantılı yaşam tarzında dünyaya getireceğiniz bir bebek ikiniz açısından büyük sorunlara neden olabilir. Hayatınızın düzenli ve sağlam temellere oturduğundan emin olduktan sonra ailenize yeni bir üye katmayı düşünmelisiniz.

Sevginin, aşkın ve saygının bulunduğu bir ilişkiye sahip iseniz,

Kadın ve erkek ilişkilerinin ne kadar zor olduğunu kabul ediyoruz, ancak bebeğiniz bu durumu kavrayamayacaktır. Onun beklentisi sevgi dolu ebeveynlerdir. Çift olarak uyumunuzu ve istikrarınızı test ettikten sonra dünyaya bir bebek getirmeyi düşünmelisiniz. Bebek büyütmek tek taraflı bir sorumluluk değildir, çiftlerin bu yola birbirlerinden emin olarak çıkması gerekir.

Başka çocuklara karşı aşırı bir sempati duyuyorsanız,

Henüz anne olmadığınız halde bir çocuk gördüğünüzde mutlu oluyor ve onu sevme isteğine kapılıyorsanız bu hazır olduğunuzun habercisidir. Anneliğin temeli çocuk sevgisine dayanır, onu koruyup kollamak ve iyiliğinden mesul olmak sizin öncelikli göreviniz olacaktır.

Maddi açıdan zorlanmayacaksanız

Allah rızkını verir diyerek düşünseniz bile bebeklerin ortaya çıkan bir çok masraf kalemi olacaktır. Onun ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayacak bir bütçe hazırlamak durumundasınız.

Anne olmayı hep istemiş ve hayali kurduysanız,

Sizlere sunduğumuz bütün bu işaretlerin en önemlisi anne olup olmak istemediğiniz sorusuna verdiğiniz cevaptır. Bir kadın öncelikle dünyaya bir bebek getirmek istediği ya da istemediği sorusuna net bir karar vermeye çalışmalıdır. Annelik işaretlerini beklemeden en doğru zamanı ve anne olmayı istemek tamamen sizin karar vereceğiniz bir seçenektir. Bu karar uğruna zorluklara göğüs gerekecek, peşine düşerek çaba harcayacak kişi sizsiniz…

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort