Baba Adaylarına Hamilelik Sürecinde İşe Yarar Tavsiyeler

Baba Adaylarına Hamilelik Sürecinde İşe Yarar Tavsiyeler

Baba Adaylarına Hamilelik Sürecinde İşe Yarar Tavsiyeler

Çiçeği burnunda baba olmak üzere olan adaylar, kadınlar kadar bu konulara yatkın değiller. Kadınlar bebeklerini ilk hissettikleri andan itibaren annelik güdüsüne bürünürler. Ancak erkek babalık duygusunu biraz geç ve rötarlı hisseder.

Mutlu bir evliliğin ödülü olan bebek, anne ve babanın arasındaki asla kopmaz bağın oluşumunu sağlamaktadır. İlk kez anne ve baba olacak çiftler başlangıçta bocalama, ne yaptığını bilememe gibi sorunlarla karşılaşabilir.

Unutmayın en iyi anne veya baba olmanızı sağlayacak bir okul yok, bu deneyimi ancak kendi bebeğinizde kazanmanız mümkün!

Anne adayları için 9 ay 10 gün süren hamilelik dönemi fiziksel ve ruhsal olarak değişimlere neden olmaktadır. İster istemez faklı bir ruh haline bürünen anne adayları bu süreçte zorluklarla karşılaşabiliyor, ki aynı şey baba adayları içinde geçerlidir.

Bu zorlu ve telaşlı süreçte baba adaylarının anne adaylarına destek olmak ve yanında olmak zorundalar. Anne adayının hormonal değişiklikleri farklı tepkiler vermesini sağlarken baba adayları bu devrede serseme dönebilir. Yeni baba adayların hayatlarını kurtaracak bazı püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

1- Erzak yönünden hazırlıklı olun: Eşiniz her an açım, aşeriyorum nidalarıyla size gelebilir. Bu konuda tedbirli olmanız ve onu doyurmanız gerekiyor. Aşerme süreci kısa sürse de mevsimi olmayan meyveleri bulmakta zorlanabilirsiniz.

2- Duygusal tepki bombardımanına alışın: Evet eşiniz ruhsal açıdan tam bir paradoksa dönüşebilir. En ufak şeylere alınabilir, hiç olmadık şeylere ağlayabilir. O zamanlarda dikkatini neşeli konulara çekmek sizin vazifeniz haline gelmeli.

3- Ev işlerine alışmaya başlayın: Karnı büyümeye başladıkça eşiniz ev işlerini yapmakta zorlanacaktır. Bu konuda ona destek olarak ev işlerini bir süreliğine üstünüze almanız gerekebilir. Unutmayın bütün bu fedakarlık minik bebeğiniz için.

4- Eşinize iltifatlar edin: Hamilelik her açıdan zor bir dönem olsa da eşiniz giderek çirkinleştiğini ve şişmanladığını söyleyerek mutsuz olabilir. Bu durumda ona ne kadar mükemmel olduğu gibi kulağa güzel gelen sözler söylemeli moralini yükseltmelisiniz…

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort