D Vitamini Doğum Sancısını Azaltıyor

D Vitamini Doğum Sancısını Azaltıyor

 

D Vitamini Doğum Sancısını Azaltıyor D vitamini düzeyinin yüksek olmasının doğum sırasında çekilen ağrıyı azaltabileceği belirlendi. D vitaminin pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Bu faydalara bir yenisi de kadın hastalıkları uzmanları tarafından eklenmiştir. Yapılan araştırmaya göre; kanda fazla miktarda D vitamini bulunan kadınlar, daha az doğum sancısına maruz kalırlar. Ayrıca doğum esnasında, D vitamini oranı düşer. Bu sebeple; doğum öncesinde D vitamini artırılmalıdır.

D vitamini nasıl arttırılır?

D vitaminin doğum sancılarını nasıl azaltıyor? Doğum yaklaştıkça ve doğum sırasında d vitamini depoları boşalıyor. Bu yüzden d vitamini düzeyinin doğumdan önce normal sınırların üzerinde olması gerekiyor. Çünkü d vitamin, kasların kasılmasına yardımcı olarak doğumu kolaylaştırıyor. Peki, d vitamini nasıl arttırılır? Güneş ışığı bol alınmalı ve D vitamini açısından zengin besinler tüketilmelidir. Araştırmalar sonuçlandı ABD’de yapılan bir araştırma, D vitamini düzeyi yüksek kadınların doğum sırasında daha az Ağrı kesiciye ihtiyaç duyduğunu gösterdi.

Bilim adamları, katılımcıların kanındaki D vitamini düzeyini doğumdan önce saptadı. Bu düzey, doğum sırasında verilen ağrı kesicilerin miktarıyla karşılaştırıldı. Kanındaki D vitamini oranı düşük olan kadınların daha fazla ağrı kesiciye ihtiyaç duyduğu görüldü. Araştırmaya imza atanlardan Dr. Andrew Geller, gebelik sırasında kadınların kanındaki D vitamini oranın genellikle düştüğünü belirterek bu vitaminin düzeyinin düşmesinin engellenmesinin doğumda daha az ağrı çekilmesini sağlayabileceğini vurguladı. Kısacası d vitamini doğum sancılarınızı büyük ölçüde azaltıyor.

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort