Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı Üretildi

Erkeklere yönelik doğum kontrol hapları kısa zaman içerisinde üretilmeye başlanıyor. Bu buluş, erkeklerin sperm sayısını düzenleyerek doğum kontrolü sağlayacak. Hapın asıl özelliği ise, yan etkisinin olmaması. Anlayacağınız; erkekler yine şanslı gününde.

YAN ETKİLERİ NEREDEYSE HİÇ YOK

Bilim insanları erkeklerin kullanacağı bir doğum kontrol hapı geliştirdi. Üstelik yan etkileri, kadınların kullandığı haplara göre çok ama çok az.

SPERMLERİ AZALTIYOR

Washington Üniversitesi’nde geliştirilen erkek doğum kontrol hapı, henüz test aşamasında ama o testlerin ilk sonuçları oldukça iyimser. 18 ile 50 yaşlarında 83 erkekte denenen hap, sperm üretimi için gerekli testesteron oranını önemli ölçüde düşürdü. Bu yüzden sperm seviyesi de gebelik için yetersiz bir düzeye geriledi.

2021’DE PİYASAYA SÜRÜLECEK 

Şu ana kadar yukarıda bahsi geçen protein ve diğer ilaç bileşimleri sadece erkek maymunlar üzerinde denendi. Büyük oranda başarıyla sonuçlanan ve hapa dönüştürülmeye hazır hale getirilen bu ilaç, 2021’de tüm dünyaya sunulacak. Hapların kullanılmaya başlanmasıyla, özellikle sağlık sebepleriyle gebelik önleyici kullanamayan kadınlar için ideal bir çözüm olacağı söyleniyor. Bu ilacın diğer doğum kontrol yöntemlerinin hepsinden daha güvenli ve daha sağlıklı olması, prezervatif ve ilaç firmalarını üzebilir

 

www.ruz4.com

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort