Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebeğiniz için güzel bir mama sandalyesi almak isteyebilirsiniz. Bunun için mağazalarda onlarca model var. Ancak güzelini ve gösterişlisini almak, çabuk toparlananları ve katlanabilir olanları tercih etmek yetmiyor. Mama sandalyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler var. Bunların başında gelen şey ise, bebeğinizin güvenliğini sağlayacak bir mama sandalyesi almanızdır.

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edeceksiniz?

1. Güvenli bir mama sandalyesi almanız gerekir. Emniyet kilitleri bulunmayan bir mama sandalyesi işinize asla yaramayacaktır.

2. Mama sandalyesi bebeğinizin kilosuna ve boyuna uygun olması gerekir. Bu nedenle almadan önce kullanım kılavuzuna bakılması ve kaç yaş ve ne kadar kilodaki çocuklar için olduğunun anlaşılması gerekir.

3. 4.aydan sonra arkaya yatan mama sandalyelerini alabilirsiniz. Bebeğinizin beslenme alışkanlıkları değiştiğinde portatif bir mama sandalyesi de tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin mama sandalyelerinden kaçmaması gerekir. Bebekler büyüdükçe biraz daha hareketli olabiliyorlar. Bu nedenle mama sandalyelerinde bacak aralarından geçen güvenlik şeritlerinin ve kemerlerinin olmasına da dikkat etmeniz gerekir.

4. Mama sandalyesini tekerlekli seçtiyseniz, emniyetlerinin ve fren sistemlerinin ne kadar iyi olduğunu denemeniz gerekir. Çok fazla esnek yapıda olan mama fren sistemlerini kesinlikle tercih etmeyiniz.

5. Geniş tabanlı mama sandalyeleri her zaman daha iyidir. Masanın kapaklanmasını engeller. Bebeğinizin mama sandalyesine tırmanmaya çalıştığında tehlikeye maruz kalmaması açısından önemlidir.

6. Bebeklerin zarar görmeyeceği malzemelerden üretilmesi gerekir. Yani kimyasal içerikli renklendirme ve kanserojen içerikli ham maddenin kullanılmamış olması lazımdır. Bu bakımdan mama sandalyesini üreten firmanın CE sertifikası olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

7. Son olarak ucuz olsun evde bulunsun mantığıyla mama sandalyesi almayınız. Ucuz üretim yapan firmaların kullandıkları malzemelerde ucuz ve bebeğinize zarar verici niteliğe sahip olabilir.

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort