Taşıyıcı Anne Yöntemiyle Çocuk Sahibi Olan Ünlüler

Gösteri dünyasının en ünlü isimleri çocuk sahibi olmaya hayallerini taşıyıcı anne yöntemiyle gerçekleştiriyor.  Dünyaca ünlü bu kadınların bazıları yaşadıkları sağlık sorunları yüzünden anne olamazken, kimisi ise mesleki kaygılar nedeniyle fiziklerini bozmamak için taşıyıcı anne yöntemini seçiyor.

Peki bu taşıyıcı anne yöntemi nedir? 

Tüp bebek gibi gerçekleştirilen işlemde annenin yumurtasıyla erkeğin spermi laboratuvar ortamında döllenerek başka bir anne adayının rahimine yerleştiriliyor.  Embriyonun yerleştirildiği kadın başka bir çiftin bebeğini taşıyarak normal hamilelik süreci sonrasında bebeği genetik olarak anne ve babasına teslim ediyor.  Bebek başka bir kadının karnında büyümesine rağmen sperm ve yumurtanın sahibi olan çiftin genlerini taşıyor.

Dünya startları da bu yöntemi kullanarak bebeklerini başka bir kadının taşımasına ve dünyaya getirmesine izin veriyor.

Taşıyıcı anne yöntemiyle anne olan ünlüler

İlk çocuğu North ile ikinci çocuğu Saint’i normal yollarla hamile kalarak dünyaya getiren Kim Kardashian  son dönemde taşıyıcı anne haberleriyle gündeme geldi.  Yaşadığı sağlık sorunları yüzünden tekrar hamile kalamayacağını açıklayan Kardashian, üçüncü ve dördüncü bebeğine sahip olabilmek için taşıyıcı anne uygulamasına başvurdu.

 

Fiziksel görüntüsünü bozmak istemeyen Nicole Kidman, ilk bebeğini 2008 yılında normal yollarla kucağına almıştı.  İkinci bebeğine ise taşıyıcı anne yöntemiyle sahip oldu.

Angela Basset defalarca tüp bebek yöntemini denemesine rağmen bir türlü anne olamamıştı.  Nihayetinde taşıyıcı anne yöntemiyle ikiz bebeklerini dünyaya getirerek hayalini gerçekleştirdi.

Sarah Jessica Parker ilk çocuğu James’i doğal yollarla dünyaya getirirken ikiz bebeklerine ise taşıyıcı anne yöntemiyle sahip oldu.  Ünlü oyuncunun iş yoğunluğu nedeniyle böyle bir karar verdiği düşünülüyor.

Asyalı ünlü oyuncu Lucy Liu taşıyıcı anne yöntemiyle 2015 yılında anne oldu.  Bu seçimi hakkında ise şöyle bir açıklamada bulundu.

“Çok çalışıyordum ve ne zaman çocuk doğurmaya fırsatım olacağını da bilmiyordum. Bu yüzden taşıyıcı anneliğin benim için en iyi yöntem olduğuna karar verdim.”

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort