Pet Shop

Tüp Bebek Tedavisi ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları - hamile.com

Tüp Bebek Tedavisi ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Tüp Bebek Tedavisi ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Tüp Bebek Tedavisi ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Günümüzde en başarılı yardımcı üreme yöntemlerinden biri olan Tüp bebek uygulamasıdır.  Tüp bebek tedavisi çiftlerin seçecekleri doğru merkez ve doktor seçimiyle sürecin başlamasıyla şekillenir.  Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin süreç hakkında merak ettiği ve araştırdığı bir çok soru olmaktadır.

Tüp bebek tedavisi hakkında merak edilen soruları uzmanların yanıtlarıyla cevaplandırarak, doğru bilinen yanlışları düzeltiyoruz.

1- Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer?

Tüp bebek tedavisi başından sonuna kadar 1 ayda tamamlanabilen, hastane de yatmayı gerektirmeyen bir yardımcı üreme yöntemidir.

2- Tüp bebek tedavisi en fazla kaç kez uygulanabilir?

Tüp bebek uygulamasında bir sınır yoktur.  Bazı hastalarda nedeni belirsiz problemler sonucunda bir çok deneme sonrasında hamile kalındığı gözlenmiştir.

3- Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapılıyor mu? 

Tedavi sırasında elde edilen embriyolar ile cinsiyet belirlemek mümkündür.  Ancak ülkemizde bir çok ülkede cinsiyet seçimi yasal değildir.

4- Tüp bebek tedavisinde sigaranın etkisi var mı ? 

Tedaviye başlamadan en az 3 ay öncesinde sigaraya kullanımına son verilmelidir.  Döllenme gerçekleştikten sonra hamilelik ve emzirme dönemlerinde de sigara kullanılmamalıdır.

5- Emriyo transferinden sonra cinsel yaşam devam edebilir mi?

Gebeliğin tutmasını cinsel yaşam etkilenemez fakat yumurta toplama işlemi ve vajinal yolla kullanılan ilaçlar kadının cinsel ilişki sırasında rahatsız hissetmesine neden olabilir.

6- Tüp bebek tedavisinde yaş önemli mi? 

Kadının yaşı tüp bebek tedavisinde önemlidir, ilerlemiş yaş tedavide başarı oranının azalmasına neden olmaktadır. 35 yal altı rus escort anne adaylarında hamile kalma oranı daha yüksektir.

OKUYUCU YORUMLARI