Türkiye’nin En Çalışkan Modeli Tülin Şahin Hamileliği Hakkında Konuştu

Türkiye'nin En Çalışkan Modeli Tülin Şahin, Hamileliği Hakkında Konuştu

Türkiye’nin En Çalışkan Modeli Tülin Şahin, Hamileliği Hakkında Konuştu

Defilelerin aranılan modeli Tülin Şahin, aynı zamanda özel çekimlerden reklam filmlerine kadar bir çok proje de yer aldı.  Sevenlerinin yıllardır bebek haberini beklediği ünlü model, nihayet müjdeli haberi geçtiğimiz günlerde sevenleriyle paylaştı.

8 aylık hamile olan Tülin Şahin, bu süreçte çalışmaya devam ederek kızını kollarına almayı merakla beklediğini açıkladı.  Hamilelik sürecini ve heyecanını verdiği röportajla anlattı.

8 aylık hamilesin. Bu süreçte seni şaşırtan şeyler oldu mu?

Hiçbir kadın, hamileyken tam olarak ne yaşayacağını bilmiyor. Herkese göre değişen durumlar söz konusu olabiliyor. O yüzden herkesin deneyimi birbirinden farklı. Ama sadece bebeğinize odaklanırsanız, bu süreçte yaşayabileceğiniz sorunları büyük bir dirayetle atlatırsınız.

Anne olmayı çok mu istiyordun?

Hamilelik hastalık değil, bir süreç. Öncelikle bunu bilerek, fakat her zamankinden daha özenli yaşamıma devam ediyorum. Doktorumun sözünü harfiyen uyguluyorum ve bazı yiyecekleri hayatımdan çıkardım. Yaptığım iş kendime özen göstermemi gerektirdiği için, zaten düzenli beslenip spor yapıyordum. Bu ritüellerimi, şu anki özel durumuma uyguladım. Yani eskiden olduğu gibi çok uzun yürüyüşler ve spor yapmak yerine yüzmeyi tercih ediyorum ve yürüyüşleri de daha kısa tutuyorum. İş hayatım yine devam ediyor tabii ki ama yoğun seyahat programları yapmıyorum.

Hamilelik kilolarıyla ilgili bir endişen var mı? Doğum sonrası formunu nasıl koruyacağını düşünmeye başladın mı şimdiden?

Hayır, hiç öyle bir endişem yok. Ben Türkiye’ye geldiğim ilk yıl 30 kilo alıp vermiştim, bu ne ki!

Kaç kilo aldın hamilelikte?

Şu ana kadar 9-10 kilo aldım. Hamilelik öncesi ağırlık çalışmaktan kas yaptığım için 3 kilo almıştım zaten. Ve denizaşırı seyahatlerimden dolayı da vücudumda çok fazla ödem birikmişti.

Yine sağlıklı beslenip spor yaparak forma girerim nasılsa. Önemli olan bu süreci bu şekilde sağlıkla tamamlamam

Çocuk konusunda çekimser olan çiftlere söylemek istediğin bir şeyler var mı?

Kimseye bu konuda bir şey demek istemem, çok özel bir konu. İnsanlar çok düşüncesiz. Herkes herkese ne düşündüğünü hiç filtrelemeden söylüyor. Fakat düşünmüyorlar ki Allah’ın nasip etmediği bir şey onların söylemesiyle, ısrar etmesiyle mi olacak? O yüzden bu konuda toplum daha hassas olmalı.

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort