67 Yaşındaki Çinli Kadın Doğal Yolla Hamile Kalarak Doğum Yaptı

67 Yaşındaki Çinli Kadın Doğal Yolla Hamile Kalarak Doğum Yaptı

67 Yaşındaki Çinli Kadın Doğal Yolla Hamile Kalarak Doğum Yaptı

Çin’de yaşayan 67 yaşında iki çocuk annesi olan bir kadın normal yollarla hamile kalarak bir kız bebek dünyaya getirdi.  Anne ve bebek doğumun ardından yoğun bakıma alınırken, ikisininde durumlarının iyi olduğu belirtildi.  Kız bebeğine Tianci (cennetten gelen hediye) isminin verildiği açıklandı.  Sağlık durumu iyi olan bebek 2,56 kilo olarak dünyaya geldi.

Emekli doktor olan anne, daha önce çalıştığı  Zaozhuang Doğum ve Çocuk Sağlığı Hastanesinde doğumunu gerçekleştirdi.  Hastanenin sözcüsü konu hakkında açıklama yaparken, sezaryenle doğum yapan kadının doğal yollarla hamile kaldığını belirtti.

Yaşlı Kadın Olabileceği Tahmin Edilen Tian

Soyadı Tian olan emekli doktorun hamile kalmak için geleneksel Çin tıbbi bilgilerinden yararlandığını açıkladı. Doğumun gerçekleşmesini sağlayan doktor Liu Wencheng, 67 yaşındaki kadının normal yollarla hamile kalabilmesini şu sözlerle açıkladı.

“İleri yaş gebeliği ve bir dizi komplikasyona rağmen bir hayli şanslıydık. Tian’ın yumurtalıkları 40 yaşındaki bir kadının yumurtalıkları gibiydi. Küçülmemişti. Bu da doğal yolla hamile kalmasını açıklıyor”

Ülkede doğum yapan en yaşlı kadın olabileceği tahmin edilen Tian’ın 2 çocuğu daha var ve en büyük torunu 18 yaşında. 2016 yılında Çin’deki tek çocuk politikasının kalkmasıyla bir çok kadın yeniden hamile kalmak için çeşitli yollara başvurmaya devam ediyor. Ülkede ki kısırlık tedavilerinde büyük artış gözlenmiş durumda…

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort