Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Kendinizi bir bebek sahibi olmaya hazır hissettiğiniz andan itibaren korunmuyor ve bazı belirtileri görmeyi bekliyorsunuz. Son adet görmenizin üzerinden bir süre geçmenize rağmen kanama yaşamadıysanız hamile kalma şansınız yüksektir.

Henüz erken hamilelik belirtileri göstermemeniz doğaldır, yine de hamile olduğunuzdan kesin olarak emin olmak istiyorsanız evde yapacağınız gebelik testiyle müjdeli haberi bir an önce alabilirsiniz. Sabırsızlanıp dört gözle beklediğiniz olumlu sonucu almak için daha fazla beklemenize gerek yok. Belli markaların piyasaya sürdüğü gebelik testlerinden birini eczaneden alarak doğru sonucu hemen öğrenebilirsiniz.

Gebelik testini planlı olarak hamile kalmayı düşünen, anne olmaya henüz hazır hissetmeyen kadınlar kullanabilir. Evde uygulayabileceğiniz gebelik testi uygulamasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlere aşamalar halinde sunacağız.

İlk aşama olarak eczaneden satın aldığınız gebelik testi çubuğunun idrar bölmesine idrarınızı yapmadan önce, idrarınızı biraz akıtın. Böylelikle daha doğru sonuç almayı garantilemiş olacaksınız.

Hamilelik testi çubukları markalara göre değişiklik göstermektedir, bu sebeple kullanmadan önce talimatları okumanız işinizi kolaylaştırabilir. Talimatlarda da söylendiği üzere idrarınızı idrar bölmesine 5- 10 saniye damlatın .

Üçüncü aşamada test çubuğunu üzerindeki sembollerin düz olduğundan emin olarak yatay olmayan bir zemine koyun. Ve kullanım talimatlarında belirtilen süre boyunca bekleyin. Gebelik test çubuklarında standart bekleme süresi 5 dakikadır.

Dördüncü aşamada süre dolduysa çubuğu kontrol edin. Talimatlarda bahsi geçen sembolleri inceleyin, pozitif olduğu belirtilen sembolün test çubuğunda çıkıp çıkmadığına bakın.

Çubuğun üzerindeki ekran kısmında iki kırmızı çizgi görüyorsanız tebrikler, hamile olduğunuz kesinleşmiş demektir. Nitekim ekranda tek kırmızı bir çizgi var ise bu hamile olmadığınız anlamına gelmektedir.

Hamilelik testlerinde yanlış sonuç çıkma ihtimali de bulunmaktadır. Hamile olmanıza rağmen sonuçlarınız negatif çıkabilir, bu durumda bir kaç marka gebelik testini deneyerek sonuç için sağlama yapabilirsiniz…

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort