Pet Shop

38. Hafta Hamilelik - hamile.com
casino siteleri slot siteleri

38. Hafta Hamilelik

38. Hafta Hamilelik

38. Hafta Hamilelik

Bebeğiniz ve sizin için 38. hafta önemlidir çünkü bebeğiniz dış dünyaya neredeyse kendini hazırlamış durumda. Şu anki boyu 50 cm ve 3 kilo civarında, doğuma kalan sayılı günü yatarak biraz daha kilo almak için kullanacak.

Vücudunu kaplayan lungo, beyaza yakın olan tüyler tamamıyla döküldü ancak bazı bebeklerde doğumdan sonra bölgesel olarak kalan bu tüyler kısa bir süre sonrasında dökülür.

Emme ve yutma refleksleri güçlü bir şekilde çalışıyor, amniyotik sıvıyı emip bağırsaklarında atığa dönüştürüyor. Doğum sonrasında dışkı olarak atacağı bu atıklar yeşil renkte olacak.

Bebeğiniz sesinizi duyuyor ve tanıyor, doğum sonrasında sizin sesinizi duydukça nasıl rahatladığını göreceksiniz.

Hamileliklerin %85’i 38. hafta da tamamlanarak doğum gerçekleşir. Doktorunuzun verdiği doğum tarihine iki hafta olmasına karşın bebeğiniz kendini hazır hissettiği için erken doğmak isteyebilir.

38. Hafta Hamilelikte Anne Belirtileri

Doğum günü yaklaştıkça bebeğiniz karnınızda daha sakin ve dinleniyor durumdadır. Bu sizi endişelendirmesin, büyük gün için tüm gücünü dinlenerek toplamakla meşgul. Bebeğinizin hareketlerinden azalma sizi kaygılandırıyorsa bir tane çikolata yiyerek sol tarafınıza uzanın. Saatte 4 kez hareket ediyorsa kaygılanmanıza gerek yoktur.

Bebeğinizin aşağı doğru inişine verilen isim angajmandır. Nefes almak eskisenden daha kolay olsa da mesaneniz bu bakı karşısında yassılaşır ve sık sık tuvalete gitmek zorunda kalırsınız.

Doğum anı her kapıda, ara sıra yoklayan kasılma ve sancıların üzerinde durarak vücudunuzu dinleyin.

OKUYUCU YORUMLARI