31. Hafta Hamilelik

31. Hafta Hamilelik

31. Hafta Hamilelik

Bebeğinizin kilo artışı devam ediyor şu an 1,45o gram ve 41 cm boyunda. Kilo artışına oranla boyunun uzaması biraz zayıfladı. Şu anki büyüklüğü boyut olarak Hindistan cevizi kadar ve bu ay içinde bir kilo daha alacak. Bir kaç haftadır bebeğiniz anne karnında kıvrılmış pozisyonda.

Rahminizdeki sıvı miktarı artarken bebeğiniz amniyotik sıvıyı yutuyor ve idrar olarak vücudundan dışarı atıyor. Bebeğinizin göz pigmentleri gelişmeye devam ediyor. Bu haftalarda bebeğinizin kemikleri güçlenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Şu an eskisinden daha çok kalsiyuma ihtiyaç duyuyor.

Bebeğinizin gelişimi devam ettikçe daha fazla uyuyor, bebeğinizin uyuduğunu hareketlerinin azalmasından anlayabilirsiniz.

31. Hafta Hamilelikte Anne Belirtileri

Bebeğiniz büyüdükçe kendinizi daha yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz hatta yürürken nefesiniz ara ara kesilebilir. Hamileliğinin son aylarına giren kadınlarda nefessiz kalma durumu çoğunlukla görünse de, nefes darlığı anemi belirtisi de olabilir. Aneminin kaynağı demir eksikliğinden ortaya çıkmaktadır.  Demir kaynağı olan besinleri tüketerek doktor kontrolünde yan ürünler kullanabilirsiniz.

Göğüslerinizin şişkinliğinin yanı sıra Kolostrum, ilk süt akıntısı bu günlerde gelebilir. Bu akıntı bir düre devam edebilir, sütyenlerinizin içine emzirme pedi koyarak sütün elbiselerinize bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Hamileliğin son üç ayına giren anne adaylarında Braxton Hicks, yaklaşık 30 saniye süren düzensiz kasılmalarla karşılaşabilir. Bu kasılmalar acısız ve seyrektir, sık olmalarını durumunda erken doğum belirtisi olabilir. Doktorunuza başvurmanız gerekebilir…

OKUYUCU YORUMLARI

marmaris escort